سازنده انواع مبدلهای پوسته و لوله
توليدات اين كارخانه شامل موارد زير می باشد:
🛠مبدلهای آب به آب 🛠
مبدلهای آب به روغن
مبدلهای بخار به آب
مبدلهای گرم كننده و خنك كننده أسيد
و انواع ديگر مبدلهای يك پاس و چند پاس

مبدلهای حرارتی فرایند تبادل گرما بین دو سیال با دماهای متفاوت که توسط دیواره جامدی از هم جدا شده اند در بسیاری از کاربرد های مهندسی روی می دهد .وسیله ای را که برای این تبادل به کار می رود مبدل گرمایی می گویند ، و موارد کاربرد آن را در سیستم های گرمایش ساختمان ها ، تهویه مطبوع ،تولید قدرت ، بازیابی گرمای هدر رفته ، و فرآوری شیمیایی می توان یافت. ما در فرآیندهای شیمیایی و فیزیکی نیاز به گرم کردن و یا سرد کردن سیالاتی داریم که مورد استفاده قرار می گیرند. برای تبادل گرمای دو سیال بدون آنکه با هم آمیخته شوند ، نیاز به سطح انتقال حرارت داریم. امروزه در سراسر دنیا کارخانه های فراوانی یافت می شوند که در زمینه ساخت مبدلهای حرارتی فعالیت می کنند . آنها بر اساس نیاز مشتری خود و بر اساس استانداردهای تعیین شده به طراحی و ساخت مبدلهای حرارتی درسایزها و گونه های مختلف مبادرت می ورزند. در زیر به طور خلاصه به بررسی مبدلها و روابط کلی انتقال حرارت در آنها می پردازیم.

مبدل های حرارتی تقریباً پرکاربرترین عضو در فرآیندهای شيميایی اند و می توان آن ها را در بيشتر واحدهای صنعتی ملاحظه کرد. آنها وسایلی هستند که امکان انتقال انرژی گرمایی بين دو یا چند سيال دردماهای مختلف را فراهم می کنند. این عمليات می تواند بين مایع-مایع ، گاز-گاز و یا گاز-مایع انجام شود.مبدل های حرارتی به منظور خنک کردن سیال گرم و یا گرم کردن سيال با دمای پایين تر و یا هر دو مورد استفاده قرارمی گيرند.مبدل های حرارتی درمحدوده وسيعی از کاربردها استفاده می شوند . این کاربردها شامل نيروگاهها، پالایشگاه ها ، صنایع پتروشيمی،صنایع ساخت و توليد ،صنایع فرآیندی ، صینایع غذایی و دارویی ، صنایع ذوب فلز ، گرمایش ، تهویه مطبوع ، سيستم های تبرید و کاربردهای فضایی می باشند.
مبدل های حرارتی در دستگاه های مختلف نظير دیگ بخار ، مولد بخار ، کندانسور، اواپراتور، تبخير کننده ها ، برج خنک کن ، پيش گرم کن فن کوییل ، خنک کن و گرم کن روغن ، رادیاتور ها ، کوره ها و ... کاربرد فراوان دارند.صنایع بسياری در طراحی انواع مبدل های حرارتی فعاليیت دارنید و همچنین ، دروس متعددی در کالج ها و دانشگاه ها با نام های گوناگون در طراحی مبدل هیای حرارتی ارائه می گردد.محاسبات مربوط به مبدل ها کاری طولانی و گاهی خسته کننده است. مثلاً طراحی یک مبدل برای یک عمليات به خصوص نياز به حدس های زیادی دارد که با استفاده از آن ها و طبق استاندارد ها می توان اندازه های یک مبدل مناسب را پيدا کرد .

دسته بندی مبدل های حرارتی مبدل های حرارتی را می توان از جنبه های مختلف دسته بندی کرد :
-بر اساس نوع و سطح تماس سيال سرد و گرم
-بر اساس جهت جریان سيال سرد و گرم
-بر اساس مکانيزم انتقال حرارت بين دو سيال سرد و گرم
-بر اساس ساختمان مکانيکی و ساختار مبدلها

بر اساس نوع و سطح تماس سیال سرد و گرم
1-مبدل های حرارتی نوع Recuperative
در این مبدل سيال سرد و گرم توسط یک سطح جامد ثابت از یکدیگر جدا شده اند و انتقال از طریق سطح مذکور صورت می گيرد. اکثر مبدل های موجود در صنعت از این دسته هستند
2-مبدل های حرارتی نوع Regenerative
در این مبدل ، سطح جدا کننده سيال سرد و گرم ثابت نبوده و به طور متناوب قسمت هایی از سطح مذکور در معرض حرکت سيال سرد یا گرم قرار می گيرند. این نوع مبدل ها بيشتر در مقياس های آزمایشگاهی و تحقيقاتی مورد استفاده قرار می گيرند

3-مبدل های حرارتی نوع تماس مستقیم
در این نوع مبدل های حرارتی ، سيال سرد و گرم به طور مستقيم تماس حاصل نموده( هیچ دیواره ای بين جریانهای سرد و گرم وجود ندارد )و تبادل انرژی یا حرارت انجام می گیرد. در مبدل های تماس مستقيم ، جریانها ، دو مایع غير قابیل اختلاط و یا یک گاز و یک مایع هستند. این مبدل ها معمولا از راندمان حرارتی بالایی برخوردارند. نمونه ای از این مبدل ها ، برج های خنک کن ، کولرهای آبی و گرم کن های Open Feed Water Heaterموجود در نيروگاه های بخار می باشند .

بر اساس جهت جریان سیال سرد و گرم
بر این اساس مبدلهای حرارتی به سه دسته اصلی تقسيم می شوند :
الف-مبدل های حرارتی از نوع جریان همسو
ب-مبدل های حرارتی از نوع جریان غير همسو
ج -مبدل های حرارتی از نوع جریان عمود بر هم

10:52 AM

سازنده انواع مبدل های حرارتی
مبدل های حرارتی پوسته و لوله

مبدل های پوسته و لوله ، از لوله های با مقطع دایره ای که در پوسته های استوانه ای بزرگ نصب شده اند ، ساخته می شوند به طوری که محور لوله ها موازی با محور پوسته اسیت. این مبدل ها به صورت وسيعی به عنوان خنک کن های روغن ، چگالنده ها و پيش گرمکن ها در نيروگاه ها ، و به عنوان مولدهای بخار در نيروگاه های هسته ای و در کاربرد های صنایع فرآیندی و شيميایی استفاده می شوند.در مبدل های دارای بافل (تيغه ها و صفحات هدایت کننده جریان ) ، جریان سمت پوسته به صورت متقاطع با لوله ها در بين دو بافل مجاور جهت داده می شود و در حالي که از فاصله مابين دو بافل به فاصله بعدی منتقل می شود ، موازی با لوله ها ، جهت می یابد. بسته به کاربرد مبدل های حرارتی پوسته و لوله ، تفاوت زیادی در شکل و ساختمان آنها وجود دارد.

اهداف اصلی طراحی در این مبدل ها ، در نظر گرفتن انبساط حرارتی پوسته و لوله ها ، تمیز کردن آسان مجموعه ، و در صورت با اهميت نبودن سایر جنبه ها ، کم هزینه ترین روش ساخت و توليد آنهاست.در مبدل های حرارتی پوسته و لوله با صفحه لوله های ثابت (Fixed tube sheet )، پوسته به صفحه لوله جوش داده شده است و هیچ گونه دسترسی به خارج از دسته لوله ، برای تمیز کاری وجود ندارد. این انتخاب کم هزینه و دارای انبساط گرمایی محدود اسیت که می تواند اندکی توسط فانوسی های انبساط ، افزایش یابد. در این نوع از مبدلها ، تميز کردن لوله ها، ساده است.
مبدل های حرارتی پوسته و لوله با دسته لوله Uشکل دارای کم هزینه ترین ساختار است ، زیرا در آن فقط به یک صفحه لوله نياز است. سطح داخلی لوله ها به دليل خم Uشکل تند ، نميتواند با وسایل مکانيکی تميز شود. در این مبدل ها تعداد زوجی از گذرهای لوله به کار می رود ولی محدودیتی از نظر انبساط گرمایی وجود ندارد.آرایش های مختلف جریان در سمت پوسته ولوله ، بسته به ظرفيت گرمایی ، افت فشار ،سطح فشار ، تشکيل رسوب ، شيوه های ساخت و هزینه بری ، کنترل خوردگی و مسائل تميز کاری ، استفاده می شوند. بافل ها برای افزایش ضریب انتقال حرارت در سمت پوسته و برای نگه داشتن لوله ها استفاده ميگردند. مبدل های پوسته و لوله ، بر حسب نياز ، برای هر ظرفيت و شرایط کارکرد ، طراحی می شوند. این مشخصه مبدل های پوسته و لوله ، متفاوت با بسياری از انواع دیگر مبدل ها می باشد

 


لطفاٌ جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت پیش فاکتور با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید:
09123334818
09122958769
02155250442
02156235163
شماره فكس: 02156235164

کانال‌ تلگرام: https://t.me/siminmobadel
صفحه اینستاگرام : http://instagram.com/Siminmobadel